ARSLAN, ILO'NUN 102. YILLIK KONFERANSINA KATILDI

20 Haziran 2013 14:00, Haberler


 

ARSLAN, ILO'NUN 102. YILLIK KONFERANSINA KATILDI

 

HAK-İŞ Genel Başkanı Mahmut Arslan, Genel Sekreterimiz Dr. Osman Yıldız ile birlikte 13-18 Haziran 2013 tarihlerinde İsviçre’nin Cenevre şehrinde gerçekleştirilen Uluslararası Çalışma Örgütü'nün (ILO) 102. Yıllık Konferansına katıldı. ILO’nun 102. Yıllık konferansının bu yılki gündem maddelerini şunlar oluşturdu:

 

Ø  ILO Yönetim Kurulu Başkanı’nın ve ILO Genel Müdürü’nün raporları,

Ø  2014-2015 için Program ve bütçe önerileri ve diğer konular,

Ø  Sözleşme ve Tavsiye Kararlarının uygulanmasına ilişkin bilgi ve raporlar (Standartların Korunması Komitesi)

Ø  Yeni Demografik Çerçevede istihdam ve Sosyal Koruma (Genel Müzakere),

Ø  Sürdürülebilir Kalkınma, Saygın İş ve Yeşil İşler Genel Müzakere),

Ø  Adil Küreselleşme için Sosyal Adalet konusunda ILO’nun 2008 tarihli bildirgesi’nin izlenmesi çerçevesinde, sosyal diyalog stratejik hedefi üzerine tekrarlanan görüşme.”

 

Genel Başkanımız Mahmut Arslan ve Genel Sekreterimiz Dr. Osman Yıldız, ILO’nun 102. Yıllık Konferansı kapsamında “Güvenin Yenilenmesi: İş, Büyüme ve Sosyal Gelişme” konulu Yüksek Seviye Panele de katıldı. ILO Genel Müdürü Guy Ryder tarafından giriş konuşması yapılan panele, Afrika Birleşmiş Millerler Ekonomik Komisyonu Yönetici Sekreteri Carlos Lopes, Cenevre Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Yves Flückiger,  Uluslararası İşverenler Kuruluşu (IOE) Başkan Yardımcısı Daniel Funes de Rioja, Uluslararası İşçi Sendikaları Konfederasyonu (ITUC) Genel Sekreteri Sharan Burrow katıldı.

 

Yöneticiliğini Rockhopper TV yöneticisi, Gazeteci ve eski BBC sunucusu Anya Sitaram’ın yaptığı panel, 2019 yılında yüzüncü yılına girecek olan ILO’ya iş dünyası üzerine rehberlik etmeyi ve farklı bakış açıları elde etmesine yardımcı olmayı hedefliyor. Panelde, sosyal ilerlemenin aracı olarak iş ve büyüme alanlarında güvenin yeniden temini mümkün müdür, ILO’nun ileriye yönelik farklı yollarla buna katkı vermesi için ne yapması gereklidir gibi sorulara yanıt arandı. Panel, panelistlerin ve katılımcıların sorularıyla interaktif bir tartışma içerisinde gerçekleştirildi.

 

 

 

 

 

 

HABERE AİT GÖRSELLER :

20 Haziran 2013 14:00, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu