YILDIZ, EMEK VE ÖRGÜTLENMENİN GELECEĞİ ÇALIŞTAYINDA “ÇALIŞMANIN GELECEĞİ” OTURUMUNU YÖNETTİ

10 Mayıs 2022 13:40, Haberler


YILDIZ, EMEK VE ÖRGÜTLENMENİN GELECEĞİ ÇALIŞTAYINDA “ÇALIŞMANIN GELECEĞİ” OTURUMUNU YÖNETTİ

HAK-İŞ Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız, Hizmet-İş Sendikamız tarafından Kızılcahamam’da gerçekleştirilen Emek ve Örgütlenmenin Geleceği Çalıştayı’nın “Çalışmanın Geleceği” başlıklı ikinci oturumunu yönetti.

Hizmet-İş Sendikamızın Emek ve Örgütlenmenin Geleceği Çalıştayı’nın 10 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirilen ikinci gününe Genel Başkan Yardımcılarımız Dr. Osman Yıldız, Av. Hüseyin Öz, Hizmet-İş Sendikamızın Yöneticileri, akademisyenler ve uzmanlar katıldı.

Yıldız: “Kendi Yol Haritamızı Oluşturmamız Gerekiyor”

Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız,  düzenlenen çalıştayın sendikacılıkta ihtiyaç duyulan bir çalışma olması nedeniyle Hizmet-İş Sendikamıza teşekkür ederek, “Bu tarz çalışmaların sonucu hemen alınmaz. Zamanla zihinlerimizde bir karşılık bularak bizlere büyük bir yol gösterecekler. Bütün konuları zaten biliyoruz, sorun olarak önümüze geliyorlar. Bizim kendi yol haritamızı oluşturmamız gerekiyor. Bunları yapabilmemiz için bizim bütün süreci içselleştirmemiz, söylemimize, duruşumuza ve bakış açımıza bunları yansıtmamız lazım. Hizmet-İş Sendikamızın sıra dışı bir kadrosu var. Bu konuda çok büyük bir ufuk ortaya koyuyor çok iddialı davranıyorlar. O yüzden, sendikamıza bütün bu kapsamlı çalışması için teşekkür ediyorum” diye konuştu.

 Öz: “Zihinsel bir dönüşüm için yeni pencereler açıyoruz”

Genel Başkan Yardımcımız ve Hizmet-İş  Sendikamızın Genel Başkan Vekili Av. Hüseyin Öz, Emek ve Örgütlenmenin Geleceği Çalıştayı’nın “Çalışmanın Geleceği” başlıklı ikinci oturumunda bir konuşma gerçekleştirdi.

Çalıştayın farklı farklı boyutlarla çalışmanın geleceği ile ilgili farklı pencereler açtığını ifade eden Öz, “Bu tarz toplantıların en büyük katkısı, zihinsel bir dönüşüm için yeni pencereler açmasıdır. Konfederasyonumuzun, sendikamızın ve bütün çalışanlarımızın geleceğe hazırlanması gerekir ki, emek camiasını düzgün bir şekilde temsil edelim. Bundan sonraki süreçlerde de bu çalıştayları, oturumları, toplantıları mutlaka devam ettireceğiz” dedi.

Çalıştayda “Çalışmanın Geleceği” başlıklı ikinci oturumun moderatörlüğünü Genel Başkan Yardımcımız Dr. Osman Yıldız gerçekleştirdi. Oturumda İstanbul Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Levent Şahin, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Zeki Parlak, İstanbul Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Veysel Bozkurt ve Kırklareli Üniversitesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. İskender Gümüş panelist olarak yer aldı.HABERE AİT GÖRSELLER :

10 Mayıs 2022 13:40, Haberler


© 2021 HAK-İŞ Konfederasyonu